31. јула 2019.
Против Бачке „ванредно“
14. августа 2019.
Прикажи све

Након 5 година лутања по Српској лиги Запад, Смедеревци ће у суботу од 17:30 бити у прилици да одгледају наш градски клуб у прволигашкој утакмици, на нашем стадиону, нашој Тврђави. Противник у овом мечу биће Колубара из Лазаревца, тим са којим смо се сусрели прошле сезоне у припремном периоду, а који је исто тако ушао ове године у Прву Лигу из Српске Лиге Београд. Колубара је у првом колу, као и Смедерево, изгубила у гостима, резултатом 2:1 од крушевачког Трајала.
Смедерево је у недељу прво коло играло у Врању, на стадиону “Јумко“. Нажалост, домаћи Динамо је био бољи и победио са 3:1. Прво полувреме је протекло у неизвесној игри и великој борби са доста трчања на обе стране. Пред крај полувремена плаво-бели долазе до вођства неодбрањивим шутом Јовковића. Чинило се у тим тренуцима да Смедерево може и до победе у првом колу, али у другом полувремену настаје велики преокрет и пад игре наших фудбалера. На старту другог дела Врањанци су се просто обрушили на гол оклопника, са чим наша екипа, нажалост, није успела да се избори. Након сумњивог играња руком у шеснаестерцу, судија у 58. минуту меча показује на белу тачку, одакле Стевановић постиже погодак за 1:1. Седам минута касније Јовановић доводи у вођство Динамо, лопта се некако измигољила и ушла у гол, а у 72. Бабић поставља коначан резултат- 3:1.

Преглед меча у Врању:

Резултати 1. кола Прве Лиге Србије:

Металац – Земун 1:0 (0:0)
Раднички 1923 – Раднички Пирот 3:0 (1:0)
Синђелић – Нови Пазар 1:1 (1:0)
Златибор – Графичар 0:0
Динамо Врање – Смедерево 1924 3:1 (0:1)
ОФК Жарково – Будућност Д. 4:0 (3:0)
Трајал – Колубара 2:1 (1:0)
ОФК Бачка – Кабел 2:1 (2:0)
Меч у Врању је показао да нашем тиму фали још утакмица и припрема како би постали компактна екипа. Надамо се да ће већ против Колубаре бити боље и да ће својом игром, као и резултатом, обрадовати све навијаче који буду дошли на стадион.
За све то је као и увек потребна што већа подршка са трибина. Позивамо све Смедеревце да долазе на стадион и да заједно вратимо Смедерево тамо где припада. У овом рангу такмичења улаз на западну трибину ће се наплаћивати, док је улаз на северну слободан. Цена улазнице је 200 динара.
Меч између Смедерева и Колубаре, игра се у суботу, 10.08, од 17:30. Меч ће судити Манојловић Далибор, док ће му помоћници бити Милићевић Милош и Марјановић Александар, као и четврти судија Остраћанин Станко. Делегат меча Миодраг Јанковић.