14. октобра 2019.
Српски дерби и понедељак
17. новембра 2019.
Прикажи све

У 16. колу Прве Лиге Србије Смедерево дочекује екипу Динама из Врања, са којом је игралo на отварању првенства. Како је фактички полусезона завршена, ово је прва утакмица другог дела. Пауза у првенству стартује тек у децембру, због мечева плеј оф-а и плеј аута. Смедерево има да одигра још 8 утакмица, а последња је на распореду 04. децембра против Новог Пазара, у гостима. У првом мечу Врањанци су били бољи резултатом 3:1. Подсећамо, Смедерево је повело у том мечу са 1:0, али је Динамо у другом полувремену одиграо много боље и уписао 3 бода.

У прошлом колу екипа Динама је поражена у дуелу са Кабелом 1:0, а плаво-бели су укњижили први реми у сезони против Трајала, у Крушевцу, 0:0. Оклопници сада имају скор од 7 победа, 7 пораза и једног ремија, и са освојених 22 бода, заузимају 7. позицију на табели. Динамо има 6 победа, 4 пораза и 5 ремија, и са 23 бода заузимају 6. место. Евентуалном победом у овом мечу, Смедерево би прескочило противника на табели и реванширало се за пораз из првог кола.

Меч на Тврђави је заказан за суботу, 26.10, са почетком од 13 часова и 30 минута. Позивамо све Смедеревце да буду на стадиону и подрже оклопнике у овом тешком мечу. Надамо се да ће Смедерево у другом делу бити још ефикасније, да ће пружати још боље партије и на крају првенства изборити што бољу позицију на табели. Прва препрека (опет) је Динамо из Врања…

Субота, 13:30, стадион “Тврђава“