24. маја 2019.
Креће Прва лига!
31. јула 2019.
Прикажи све

Још 2 кола до остварења нашег вишегодишњег сна, још 2 утакмице, а довољан је само један бод. Још 180 минута које Оклопници треба да одиграју у Српској Лиги Запад, још 4 полувремена, једно гостовање и једна домаћа утакмица… Звучи тако лако и близу, готово нестварно за све оне који су уз клуб били свих ових година. До пре неких 2 године Фк Смедерево је било пред избацивањем у пету лигу и евентуалним гашењем, а данас чекамо још 2 утакмице и повратак уснулог великана у игру, излазак из лиге којој не припада и улазак у лигу која ће бити припрема за оно што следи…

Прошлог викенда је Смедерево направило корак који је и дефинитивно најавио Прву Лигу у нашем граду. Победили смо Јошаницу, на нашој Тврђави, резултатом 2:0. Гости, који су у мешаном саставу допутовали у Смедерево, били су тврд орах за домаћу екипу. Шансе су се ређале пред голом Јошанице, али резултат је био 0:0 на крају првог полувремена. Плаво-бели су у истом ритму наставили и у другом полувремену, силовитим нападима на гол противника. У 77-ом минуту Јошаница остаје без голмана, који након старта над Николићем ван казненог простора, добија црвени картон. Нешто након тога, коначно је начета мрежа гостију, а касније је постављен и коначан резултат. На пас Раденковић, Лепојевић у 81-ом минуту доводи Смедерево у вођство на општу радост свих на стадиону. Пет минута након тога Шиља Стојановић постиже други гол за Оклопнике на овом мечу и уписује нова три бода за нашу екипу.